PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211342}

Cześć, Kubańczycy

Salut les cubains
6,8 220
ocen
6,8 10 1 220
7,0 3
oceny krytyków

Cześć, Kubańczycy
powrót do forum filmu Cześć, Kubańczycy

kraj szczęśliwych ludzi!
Prymitywna propaganda komunizmu.

paulion

Chciałem tylko tutaj napisać, że ja tam [tj. w tym filmie] zauważam między wierszami dość subtelną krytykę romantyzowania rewolucji i rewolucjonistów. Ta krytyka po prostu nie jest jakoś szczególnie zajadła czy zaślepiona. I to chyba dobrze. Niemniej - co kto widzi...

ocenił(a) film na 2
sim0nus

Może to prawda. Wcale nie wykluczam. Ja widziałem Kubę przez miesiąc w '86 (wyjechałem tam jako nie-polityk). Wrażenia fantastyczne. Nie mam nic przeciw romantyzowaniu rewolucji i rewolucjonistów. Przeciwnie! Ale myślę, że akurat francuscy komuniści (zwłaszcza ci z 60-tych lat) powinni byli wziąć na wstrzymanie w swoich ocenach prawdziwie krwawej, ideowej rewolucji - i pomilczeć.
Dziś zresztą - po latach, kiedy doświadczyłem na sobie o niebo prymitywniejszych form politycznej propagandy - oceniłbym film Agnes inaczej (łagodniej). Chociaż nie należę do jej admiratorów (z wyjątkiem Cleo). A Waść jest jednym z nich?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones